Oddział ortopedyczny

Zabiegi ortopedyczne dostępne w Szpitalu Specjalistycznym SANVIMED pomagają wielu osobom w odzyskaniu 

sprawności fizycznej na satysfakcjonującym poziomie. Leczymy osoby w różnym wieku i z różnymi problemami, cierpiące na zmiany zwyrodnieniowe, komplikacje po kontuzjach sportowych czy zmagające się z wadami wrodzonymi.

Oferowane zabiegi ortopedyczne operacyjne:

 • Endoprotezoplastyka stawu biodrowego – z zastosowaniem materiałów amerykańskich SMITH & NEPHEW, AESCULAP, CENTRAMENT i BIOMET.
 • Endoprotezoplastyka stawu kolanowego – z wykorzystaniem amerykańskich protez SMITH & NEPHEW oraz firmy BIOMET.
 • Artroskopowa rekonstrukcja więzadeł krzyżowych (ACL) – rekonstrukcja ACL odtwarza anatomiczne warunki funkcjonowania więzadła, operację przeprowadza się z wykorzystaniem przeszczepu własnego pacjenta.
 • Artroskopia diagnostyczna i operacyjna stawów: kolanowego, skokowego, barkowego – to mało inwazyjna, a zarazem bardzo precyzyjna metoda oceny funkcjonowania i stanu stawu, w której narzędzia wizyjne i chirurgiczne wprowadza się do stawu przez niewielkie nacięcia w skórze. Artroskopia pozwala na leczenie wielu zmian.
 • Operacyjne leczenie złamań – polega na stabilizacji złamanej kości z użyciem drutów, prętów, gwoździ, śrub, wkrętów, płytek, zespoleń mieszanych i śródszpikowych.
 • Operacje niestabilności stawów: barkowego, kolanowego, skokowego – utrata stabilności w obrębie stawu najczęściej jest konsekwencją zwichnięcia. Rekonstrukcje i stabilizacje wykonywane są artroskopowo.
 • Zabiegi z zakresu ortopedii i chirurgii ręki (m.in. zespół cieśni kanału nadgarstka, przykurcz Dupuytrena, łokieć tenisisty, łokieć golfisty) – chirurgia ręki jako odrębna dziedzina czerpie ze specjalizacji pokrewnych, takich jak chirurgia ogólna i naczyniowa, traumatologia, ortopedia, neurochirurgia.
 • Zabiegi z zakresu wad wrodzonych i nabytych stóp (m.in. paluchy koślawe Hallux) – pomagają uzyskać prawidłową postawę stóp oraz ciała, a także zniwelować dolegliwości bólowe i wrócić do pełnej sprawności fizycznej.
 • Rekonstrukcje operacyjne następstw urazów, wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu – szeroka grupa zabiegów zmierzających do odzyskania bądź uzyskania naturalnych warunków anatomicznych w budowie i funkcjonowaniu narządu ruchu.
 • Operacje dyskopatii szyjnej i lędźwiowej z użyciem implantów – zabiegi ortopedyczne zmierzające do wyeliminowania problemów związanych z rwą kulszową oraz dyskopatią i wynikających z nich ograniczeń.

Zabiegi ortopedyczne operacyjne są wykonywane odpłatnie, jednakże istnieje możliwość korzystnego rozłożenia kosztówna raty dzięki podpisanej umowie z firmą RATALNIE.COM

W czasie wizyty, lekarz informuje pacjenta o możliwościach terapeutycznych danego schorzenia, zleca ewentualne dodatkowe badania oraz niezbędne konsultacje specjalistyczne. Po pozytywnie przeprowadzonej kwalifikacji, lekarz informuje o możliwym terminie operacji i cenie zabiegu. W trakcie hospitalizacji, zapewniamy leczenie rehabilitacyjne prowadzone przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Na konsultację prosimy zabrać:

 • Posiadane wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych.

W celu umówienia się na konsultację do lekarza specjalisty zapraszamy do kontaktu z rejestracją: tel. 32 271 04 00.

Zapraszamy również do zapoznania się z opiniami naszych pacjentów w zakładce OPINIE.