poradnia dietetyczna

Konsultacje i porady dietetyczne:


Kim jest dietetyk? 

Dietetyk jest specjalistą ochrony zdrowia, zajmującym się żywieniem osób zdrowych i chorych poprzez dobranie odpowiedniego sposobu żywienia. Jest on potrzebny osobom cierpiącym na schorzenia układu krążenia, układu pokarmowego, kostnego, cierpiącym na choroby metaboliczne, endokrynologiczne, autoimmunologiczne, jak również w schorzeniach nerek. Zadaniem dietetyka we współpracy z lekarzami różnych specjalizacji jest pomoc w leczeniu poprzez zastosowanie odpowiedniego modelu żywienia, jak również poprawę samopoczucia pacjenta poprzez odpowiednie odżywienie. Efektem współpracy z dietetykiem ma być osiągnięcie prawidłowej masy ciała, która jest ważna nie tylko ze względów estetycznych ale przede wszystkim zdrowotnych. Spotkania z dietetykiem mają poprawić jakość życia oraz podnieść efekt terapeutyczny.

Ważną kwestią dla Pacjentów jest przygotowanie organizmu do zabiegów ortopedycznych oraz okulistycznych mające na celu zapewnienie optymalnego odżywienia wspomagającego regenerację organizmu i szybki powrót do zdrowia. Wymaga to profesjonalnej porady Dietetyka, często wspomaganej analizą składu ciała pozwalającą ocenić zachodzące w organizmie zmiany podczas stosowania wprowadzonego modelu żywienia.

W ramach konsultacji dietetycznych oferujemy Państwu:

  • Opracowanie indywidualnego modelu żywieniowego wspomagającego leczenie chorób dietozależnych
  • Przygotowywanie indywidualnego racjonalnego żywienia dla dzieci i młodzieży, dorosłych, kobiet w okresie ciąży i karmienia, osób starszych
  • Pomoc w przygotowaniu organizmu do zabiegów
  • Stałą kontrolę składu ciała profesjonalnym Analizatorem Składu Ciała
  • Upowszechnianie wiedzy na temat racjonalnego żywienia i zdrowego stylu życia